Kecskeméten rajtolt az OB és a Zóna Trófea

2009. április 18. 11:13

DD2-ben Birizdó a favorit.

Maxterino pódium

Kálmán Motorsport 1-2 a junioroknál.

Hat ország 82 versenyzője töltötte Húsvét hétvégéjét a kecskeméti Gokart Stadionban. A versenyzők hét géposztályban álltak rajthoz, amelyek közül kettő (Rotax Max és Junior) a CIK Közép Európa Zóna Trófea értékelésébe is beleszámított.

Mint ahogy arról korábban már hírt adtunk, a szervező Magyar Gokart Szövetség több újítást is bevezetett a 2009-es évben. Így ezen a versenyen használták először a sebességradart, a digitális körszámlálót, a célegyenesbe elhelyezett kamerát valamint a rendező saját rajtlámpáit. Az versenyek tisztaságát segítő eszközök közül a radarral adódtak gondok, kiderült ugyanis, hogy túl későn kezd mérni valamint az is, hogy a szabályos intervallumnak megadott 20-30 km/h-s sebesség túl alacsony és alatta is van a CIK által meghatározott 30-50 km/h-s megközelítési sebességnek. Így a versenyzői eligazításon bejelentett büntetés lehetőségét (1 másodperc minden + 1 km/h-ért) a rendező egy futammal elhalasztotta.

Az imént említett újítások mellett a szabályokban is történtek változások. A legjelentősebb, hogy a 2009. évi bajnokság nyílt lett, tehát a külföldi versenyzők eredménye is beleszámít a végső értékelésben. Ez csak a bajnokság kimenetelét érinti, a Rotax Grand Final-re Magyarországról továbbra is csak magyar licenccel induló versenyzők szerezhetnek indulási jogot.

Egy új géposztály bemutatkozó futamára került sor Kecskeméten. A kiöregedett Kadet 60-as kategóriát a Maxterino váltotta. Nem történt változás viszont az élen, a tavalyi Kadet 60 és Easykart címet megszerző és ezzel a legfiatalabb magyar bajnok címet elnyerő Havasi József továbbra is a mezőny fölé emelkedik. Az olasz Easykart bajnokságban is induló Havasi meggyőző 5,2 illetve 9.9 másodperces előnnyel verte az őt követő Top Motorportos vesrenyzőket, Kovács Marcellt és Hercsik Vincét. Beleszólhatott volna még a dobogós helyezésekben a CRG-s Szita Gábor ám az edzéseken nyújtott jó teljesítmény után a futamokon műszaki hibákkal küszködve előbb a mezőny végén ért célba, majd ki is esett.

5. Hefler Róbert +19.558 s

Hasonlóan peches volt a CRG Gokart SE Mini Maxos versenyzője, Németh Balázs is. Miután megszerezte a pole pozíciót, az elődöntő rajtjánál lemaradt (a csapat szerint szabálytalan volt a rajt), majd a harmadik körbe összeakadt az előtte megcsúszó versenyzővel. A döntőben a negyedik helyig jött fel, amikor egy kicsúszást követően a pályára visszatérő osztrák versenyző kiütötte Némethet a pályáról.
A kategóriában végül kettős győzelem született. Czakó Roland (Visual MSE/Kombi Kart) az elődöntő korai szakaszában az élre állt és megnyerte mindkét futamot. A második helyen Kovács József (Top Motorsport/Top Kart), a harmadikon a szlovák Samuel Hruska (Fuchs-Samad/Intrepid) ért célba.