2010. május 25. 12:01

Jakab, Locsmandi, Kodric

Tuzson és Märcz

Gyutai és Laborczfy

Szikrázó napsütésben zajlott le a Gokart Országos Bajnokság V-VI, valamint az FIA Közép-Európa Zóna Trófea III-IV. fordulója a Sárvár melletti pályán.

A Rotax Mini Max géposztály ugyan nem számít bele a Zóna értékelésbe, de a futamok eredményét mégis összesítik, hiszen az év végén a BRP-Rotax GmbH egy motort sorsol ki az első három helyezett között. A sorozat félidejénél Hercsik Vince vezeti a tabellát, annak ellenére, hogy Pannónia-Ringen letaszították a trónról. Az osztrák Janits Florian mindössze 55 ezredmásodperccel kaparintotta meg a pole-pozíciót, de ez kettős győzelmet is jelentett számra, hiszen a futamokon maga mögött tudta tartani a magyar versenyzőt. A harmadik helyet az első futamban a szlovák Samuel Hruska szerezte meg, a másodikban Mick Wishoffert intették le ebben a pozícióban.

125 Mini első futam top 5:
1. Janits Florian 9:54.867 perc
2. Hercsik Vince + 5.600 s
3. Samuel Hruska +12.343 s
4. Hofer Max + 12.454 s
5. Schöll Consti + 22.239 s

125 Mini második futam top 5:
1. Janits Florian 9:59.404 perc
2. Hercsik Vince + 6.910 s
3. Wishofer Mick + 18.258 s
4. Schöll Consti + 18.901 s
5. Hofer Max + 26.493 s

A Super Word Formula géposztály időmérőjén a 125 Minijéhez hasonlóan 55 ezredmásodperc döntött a pole-pozícióról, itt Tuzson Attila rajtolhatott az élről. Vadász Péter negyedik lett a kvalifikációban, de a főtengely törése miatt a futamokon már nem tudott elindulni. A versenyek mondhatni papírforma szerint zajlottak, Tuzson mindkét futamot megnyerte Laborczfy Dénessel a háta mögött, ezzel a GENEX Suzzuki Bio Kupa promótere által felajánlott egyik tesztvezetés is az övé lett. Az eső futam harmadik helyén Gyutai Péter ért célba, a másodikban pedig Baló András foglalta el ezt a helyet ezzel 100%-ban Intrepid színekbe öltöztetve a dobogót.

5. Nyitray Béla + 25.420 s

Pannónia-Ring meghozta Tuzson Attila első győzelmét a 125 Masters géposztályban is. A kétszeres SWF bajnok már a tavalyi utolsó versenyen beült a Rotax motoros gokartba, de az eddigi 4 futamon mindig kiesett. Ezúttal azonban elkerülte a balszerencse, egyedül a fáradtsággal kellett megküzdenie, hiszen nem egyszerű egy nap két időmérőt és négy futamot teljesíteni. Az időmérőt Kolozsvári Dániel nyerte, így ő indulhatott az élről, de Tuzson már az első körben az élre állt. A bajnokság éllovasa, Märcz Ferenc jelentette rá a legnagyobb veszélyt, de az első futamban maga mögött tudta tartani a csapattársát. A második futamban Märcznek sikerült az előzés, így helyet cseréltek a dobogón. A Masters harmadik hely az első futamban a Tuzson Ádámé, a másodikban pedig a Melkvi Gáboré lett.
Ebben a mezőnyben versenyzett az egyetlen 125 Open géposztályos versenyző, Muskát Márió. Az első futamban a rajt után kicsúszott a pályáról, így utolsó lett, a másodikban viszont nagyon jól meg és a harmadik helyen intették le.