2008. november 3. 18:45

Balogh Zsolt K100-ban, WF,ben, Rotax Max-ban és SWF-ben is indult, KTM85-ben ért a csúcsra.

Nem rajta múlt. Tano Leo, Rotax Mini Max.

Kovács és Szalontai is örül. Legjobb eredményeiket érték el.

Kancsár Ferenc, Havasi József, Birizdó Imre, Balogh Zsolt, Havasi Barbara, Nagy Tibor, - ők idén a bajnokok!

Október 11-12-én zajlott a Kakucsring versenypályán a 2008-as Gokart Országos Bajnokság XIII-XIV., utolsó két fordulója. Több kategóriában már korábban eldőlt a bajnoki cím sorsa, így Havasi József már Kadet 80-as bajnokként, Kancsár Ferenc Rotax Junior bajnokként, Nagy Tibor Super World Formula bajnokként, Birizdó Imre pedig Rotax DD2 bajnokként érkezett Kakucsra. Döntésre volt még szükség Rotax Mini Maxban, ahol Havasi Barbara vezetett Tano Leonardo előtt, KTM85-ben, ahol Balogh Zsolt állt az élen, de Béres Csaba és Pénzes József is pályázott a címre, valamint Rotax Maxban, ahol Birizdó Imrének ifj. Márton Lászlóval és Végh Benjáminnal kellett küzdenie egy utolsót.

Bár már korábban megnyerte a bajnokságot, Nagy Tibor (Pénzes ASE/Pénzes/Piaggio) bajnokhoz illő befejezésre vágyott, amit teljesített is, hiszen mind az időmérő edzésen, mind pedig a két futamon ő volt a leggyorsabb. A második helyen mindkét futamban az előző forduló győztese, Laborczfy Dénes (Visual MSE/Pénzes/Piaggio) futott célba, ezzel megerősítette második helyét a bajnokságban is. A harmadik helyen Baló András (Visual MSE/Pénzes/Piaggio) és Rebók József (Visual MSE/Pénzes/Piaggio) osztoztak.

5. Aczél András +13.866 s

Nem állt rajthoz az utolsó, számukra már tét nélküli versenyen Havasi József (Kálmán Motorsport/Birel/Comer) és Murguly Benjámin (Visual MSE/Intrepid/Comer). A Kadet 80 kategória utolsó versenyén (jövőre már nem írják ki) Kovács Marcell (Szép Gokart SE/Top Kart/Comer) tarolt. Ugyan az időmérőn Markos Márk (Rabócsiring Kft./Swiss Hutless/Comer) fél másodperccel verte Kovácsot, de ez a technikai felügyelőknek szemet szúrt, és kiderült okkal. Markost kizárták, a Szép Gokart SE versenyzője indulhatott az első rajtkockából. A futamokon Szalontai Attila (Rabócsiring Kft./Maranello/Comer) végig Kovács hátsó lökhárítójához tapadt, de előzni nem tudott, így Marcell kettős győzelemmel zárta a 2008-as szezont, ez egyben pályafutása első győzelmét is jelentette. A harmadik helyen az első futamban Hefler Róbert (Szép Gokart SE/Top Kart/Comer), a másodikban pedig Abod Benedek (CRG Gokart SE/CRG/Comer) ért célba, mindketten első dobogós helyüket szerezve.